مصالح آب بندی و محافظت بتن

بتن در واقع از سنگدانه، ماسه، سیمان و آب بتن تشکیل شده و به همین دلیل در مقابل نفوذ آب و مواد شیمیایی بسیار آسیب پذیر است. سازه های بتن ممکن است بطور دائم یا غیر دائم در مجاورت با آب یا مواد شیمیایی و ... باشند، به همین دلیل است که استفاده از آب بندی و مصالح محافظتی بتن و سازه های بتن بسیار حائز اهمیت است. نفوذ آب به درون بتن می تواند تاثیر زیادی در کاهش میزان پایداری و دوام سازه و ساختمانهای بتنی داشته باشد و پیامد های منفی و ضرر های مالی زیادی را به همراه داشته باشد.

آب بندی بتن در واقع عملیاتی کاملا تخصصی و فنی است و نیازمند دانش فنی مرتبط با بتن و تجربه بالا می باشد. با توجه به تنوع سازه ها و تفاوت شرایط جوی، مواد شیمیایی موجود در سازه ... انتخاب نوع پوشش‌های حفاظتی مود نیاز بتن یا سازه کار ساده ای نیست.

آب بندی بتن:

آب بندی بتن بوسیله ی ملات آب بندی به روش های مختلفی انجام می شود که خود، تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. بطور کلی دو روش برای آب بندی وجود دارد:

  1. آب بندی در حین ساخت
  2. آب بندی پس از ساخت

و همچنین ممکن است در مواردی از هردو این روش باهم استفاده شود که مانعی ندارد.

 

انواع مواد آب بندی بتن :

  • پوشش نفوذگر کریستال شونده
  • پوشش های اکرلیکی
  • پوشش های اپوکسی
  • پوشش دو جزئی سیمانی_ اکرلیکی
  • پوشش های پایه قیری
  •   پوشش کولتار اپوکسی
  • چسب واسط بتن و ملات
  • پوشش آب بند ضد سولفات

و...

 

محافظت بتن:

انواع متفاوتی از پوشش های محافظتی بتن قابل عرضه اند که برای جلوگیری از نفوذ یون کلر ، جلوگیری از نفوذ رطوبت و بخار آب، ممانعت از نفوذ انواع املاح های خورنده کاربرد دارند یا جهت ایجاد نمای مناسب بر روی سطح بتن و مصالح بنایی بکار می روند.

بتن و سازه های بتنی در محیط­های خورنده، دچار فرسایش می شوند و در واقع به مواد خورنده اجازه نفوذ میدهند و در نتیجه تخریب تدریجی سازه را به همراه خواهد داشت. به منظور جلوگیری از خوردگی بکار بردن انواع مصالح محافظتی بتن پیشنهاد میشود که در برابر خوردگی محافظت نموده و همچنین خواص فیزیکی و مقاومت­های شیمیایی سازه را در برابر آلودگی­ها و عوامل خورنده افزایش میدهند.

مصالح محافظتی بتن ارائه شده توسط شیمی بتن افرازبنا دارای چسبندگی بالا و بسیار خوب اند و کیفیتی عالی دارند و در مقابل تغییر رنگ و رطوبت و یون ها و سرما و گرما و ... بسیار مقاوم اند.

شما میتونید در راستای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و اطلاع از قیمت انواع مصالح مخافطتی و آب بندی بتن با مشاوران با ما در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و  دریافت راهنمایی و مشاوره میتوانید با ما در تماس باشید:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

@Shimi_beton_afrazbana

@shimi_beton_afrazbana

09123197610